آموزش‌های کاربردیبایگانی مطالبپروژه‌های Arduinoخانه هوشمند

پروژه ساخت سیستم اتوماسیون خانگی صوتی

در این پروژه قصد داریم به کمک آردوینو یک سیستم اتوماسیون خانگی صوتی بسازیم؛ در این سیستم می‌تونیم با فرمان‌های صوتی لوازم خانه رو به صورت خودکار در بیاریم. در این پروژه، سیستم، فرمان‌های صوتی رو تشخیص می‌ده و بعد گفتار با استفاده از برنامه اندرویدی به متن‌ تبدیل می‌شن. و بعد داده‌های متنی با استفاده از ماژول HC-05 و از طریق بلوتوث به میکروکنترلر ارسال می‌شن. در این سیستم کاربران می‌تونن از طریق فرمان‌های صوتی لوازم خانگی رو کنترل و مدیریت کنن و به همین دلیل این سیستم خیلی کاربردیه و استفاده ازش هم آسونه.

اتوماسیون خانگی آردوینو نانو


کارکرد سیستم اتوماسیون خانگی صوتی آردوینو

این سیستم فرمان‌های صوتی رو با استفاده از یک برنامه اندرویدی تشخیص می‌ده. وقتی سیستم فرمان‌های صوتی رو تشخیص داد، فرمان‌ها با استفاده از همون برنامه به متن تبدیل می‌شن و بعد داده‌های متنی با بلوتوث به آردوینو نانو ارسال می‌شن. ماژول HC-05 از طریق بلوتوث  با تلفن همراه ارتباط برقرار می‌کنه. وقتی که داده‌ها دریافت می‌شن، ماژول داده‌هارو رو از طریق درگاه سریال به آردوینو نانو ارسال می‌کنه. وقتی که دادها دریافت می‌شن آردوینو نانو اونا رو رمزگشایی می‌کنه و کار مربوطه رو انجام می‌ده.


با عضویت رایگان در سایت می‌تونید ادامه مطلب رو مشاهده کنید.
این مقاله چطور بود ؟
+1
3
+1
2
+1
0
مشاهده بیشتر

محمد حسنی

حدود 3 سالی هست که در تیم سخت افزار سازان نام آور با اشتیاق به تولید محتوا مشغول هستم. علاقه شدیدی نسبت به طراحی، تحولات دنیای فناوری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا