آموزش‌های کاربردیاینترنت اشیاء (IOT)بایگانی مطالبپروژه‌های ESP32

با این ردیاب هوشمند، نگران سرقت ماشین تان نباشید

مقدمه

با وجود ضعف در سیستم های امنیتی و افزایش آمار سرقت در خودرو ها، طبیعی است که به فکر تامین امنیت آن ها باشیم. در این آموزش با هزینه ناچیز و البته صرف کمی زمان و حوصله می تونیم سیستم ردیاب هوشمندی تعبیه کنیم تا موقعیت لحظه ای خودرو را در گوشی هوشمند خود مشاهده کنیم. دزدگیرهای پیشرفته و جدید شاید برای سارقان زحمت بیشتری داشته باشد اما باز هم شاهد به سرقت رفتن خودرو ها هستیم، اما دیگر جای نگرانی نیست! اگر شما هم نگران سرقت خودرو خود و تامین امنیت آن هستید این آموزش مخصوص شما است. همراه ما باشید تا در کنار هم سیستم ردیاب خودروی مبتنی بر IoT را مرحله به مرحله بسازیم.سرقت خودرو و ساخت ردیاب برای آن


شرح مختصری از آنچه که قراره بسازیم

در این پروژه قصد داریم با استفاده از ماژول ESP32 که همیشه در آموزش های ما جایگاه ویژه ای داره، یک سیستم ردیاب خودرو مجهز به فن‌آوری IoT بسازیم. در این سیستم طول و عرض جغرافیایی روی نمایشگرOLED و هم‌چنین موقعیت فعلی خودرو در نقشه(Map) گوشی هوشمند، توسط برنامه Blynk نمایش داده می‌شود.

آنچه در این آموزش یاد می گیرید:

  • آشنایی با مفهوم GPS

  • آشنایی با ماژول موقعیت یاب Neo 6M

  • نحوه اتصال قطعات در بورد

  • پیکر بندی و ساخت پروژه با برنامه Blynk

  • کد نویسی برنامه ردیاب و کتابخانه های مورد نیاز

معرفی Global Positioni‌ng System

GPS مخفف Global Positioning System (سامانه موقعیت‌یابی جهانی) است. GPS یک سامانه موقعیت‌یاب رادیویی است. سامانه موقعیت‌یاب GPS برای مشخص کردن موقعیت دستگاه از شبکه GNSS استفاده می‌کند. این شبکه شامل مجموعه‌ای از ماهواره‌ها است که با استفاده از سیگنال‌های مایکروویو دیتا را انتقال می‌دهند. ماژول گیرنده GPS این اطلاعات را دریافت می‌کند.


با عضویت رایگان در سایت می‌تونید ادامه مطلب رو مشاهده کنید.
این مقاله چطور بود ؟
+1
8
+1
19
+1
8
مشاهده بیشتر

محمد حسنی

حدود 3 سالی هست که در تیم سخت افزار سازان نام آور با اشتیاق به تولید محتوا مشغول هستم. علاقه شدیدی نسبت به طراحی، تحولات دنیای فناوری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا دارم.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. سلام بر شما. مچکرم.
      لزومی به حذف کد های مربوط به نمایشگر نیست چون خروجی وجود نخواهد داشت اما به هر حال درصورتی که می خواهید در کد تغییری ایجاد کنید می توانید قسمت هایی که عبارت SH1106 یا display مشاهده می کنید را از کد حذف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا