آموزش های کاربردیاینترنت اشیاء (IOT)بایگانی مطالب

معرفی و راه اندازی بلوتوث کلاسیک در ماژول ESP32

در این آموزش ابتدا به معرفی کامل تکنولوژی بلوتوث کلاسیک خواهیم پرداخت سپس نحوه راه اندازی بلوتوث کلاسیک در ماژول ESP32 بصورت مرحله به مرحله همراه با دستور های مورد نیاز را به شما آموزش خواهیم داد، همراه ما باشید و در پایان نظرات و دانش خود را با ما به اشتراک بگذارید.


معرفی تکنولوژی بلوتوث کلاسیک

بلوتوث یک تکنولوژی بی سیم استاندارد برای تبادل اطلاعات در فاصله ی کم است. امروزه ارتباط از طریق بلوتوث، یکی از متدوال ترین و پرکاربردترین روش های تبادل اطلاعات بین دستگاه ها می باشد. دستگاه های زیادی مانند گوشی های موبایل، ساعت ها و گجت های هوشمند، هدفون های بی سیم، ماوس، کیبوردهای بی سیم و … برای ارتباط با یکدیگر و تبادل اطلاعات از بلوتوث استفاده می کنند.

از مزایای بلوتوث مصرف توان و هزینه ی کم است. ارتباط بلوتوث را می توان به دو دسته ی کلاسیک (نوع متداول آن) و کم مصرف (BLE) تقسیم کرد.

بلوتوث کلاسیک در ماژول ESP32


راه اندازی بلوتوث کلاسیک در ESP32

تراشه های ESP32 علاوه بر وای فای، دارای ارتباط بلوتوث نیز هستند و امکان ارتباط با دستگاه های دیگر با این تکنولوژی را فراهم می کنند. ESP32، هردو نوع ارتباط بلوتوث کلاسیک و کم مصرف را پشتیبانی می کند.


راه اندازی بلوتوث کلاسیک ماژول ESP32 بسیار ساده تر از نوع کم مصرف آن است. در این مقاله راه اندازی بلوتوث کلاسیک در ماژول ESP32 را از دو طریق مورد بررسی و آزمایش قرار خواهیم داد.

  • راه اندازی بلوتوث کلاسیک در نقش سرور و اتصال گوشی هوشمند به آن

  • راه اندازی ارتباط بین دو ماژول ESP32 درنقش کلاینت و سرور توسط بلوتوث کلاسیک

با عضویت رایگان در سایت می‌تونید ادامه مطلب رو مشاهده کنید.
این مقاله چطور بود ؟
+1
38
+1
41
+1
2
مشاهده بیشتر

parisa.akbari

کارشناس برق- قدرت و کارشناس ارشد کنترل. علاقه مند به سیستم های هوشمند و اینترنت اشیا. به مدت بیش از 1 سال است که در تیم سخت افزار سازان نام آور مشغول به فعالیت هستم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا