آموزش های کاربردیاینترنت اشیاء (IOT)بایگانی مطالب

راه اندازی سنسور فشارسنج (BMP180) توسط ماژول ESP32 و MQTT و مانیتور دیتا در Node-Red

این آموزش نحوه استفاده از سنسور فشارسنج BMP180 بوسیله ماژول ESP32 برای خواندن فشار، دما و تخمین ارتفاع و همچنین مانیتور داده های آن در نرم افزار Node-Red را به شما نشان می دهد.

سنسور بارومتریک فشار و دما (BMP180)

BMP180 یک سنسور فشارسنج دیجیتالی بسیار کم مصرف است و فشار مطلق هوای اطراف را اندازه گیری می کند. دارای محدوده اندازه گیری از  300hPa تا 1100 با دقت تا  0.02hPa است. از آنجا که دما بر فشار تأثیر می گذارد، این قطعه دارای یک سنسور اندازه گیری دما است. علاوه بر این، به علت تغییر فشار با ارتفاع، می توانید ارتفاع را بر اساس اندازه گیری فشار فعلی تخمین بزنید. یک نکته مهم در مورد سنسورها کالیبراسیون آن است. یک سنسور باید به درستی کالیبره شود تا نتایج قابل قبولی تولید کند. خوشبختانه همه سنسورهای فشارسنج BMP180 شرکت بوش به صورت کارخانه ای کالیبره هستند.سنسور BMP180 بارومتریک فشار و دما


راه اندازی سنسور بارومتریک فشار و دما (BMP180) بوسیله ماژول ESP32

سنسور فشارسنج BMP180 از پروتکل ارتباطی SPI یا I2C جهت اتصال به میکروکنترلر استفاده می کند. برای ارتباط با ماژول ESP32 از پروتکل I2C استفاده می شود. بنابراین، باید از پین های SDA و SCL ماژول ESP32 استفاده کرد. جدول زیر نحوه سیم کشی سنسور را نشان می دهد.

راه اندازی سنسور بارومتریک فشار و دما (BMP190) بوسیله ماژول ESP32

برای ادامه مطلب لطفا وارد سایت شوید
این مقاله چطور بود ؟
+1
7
+1
52
+1
2
مشاهده بیشتر

parisa.akbari

کارشناس برق- قدرت و کارشناس ارشد کنترل. علاقه مند به سیستم های هوشمند، سیستم های فوتوولتائیک و اینترنت اشیا. برنامه نویس متلب و C. به مدت 1 سال است که در تیم سخت افزار سازان نام آور مشغول به فعالیت در حوزه اینترنت اشیا و سیستم های هوشمند هستم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا