آموزش های کاربردیبایگانی مطالبپروژه های Raspberry Pi

اتصال دوربین به Raspberry Pi

در این مقاله تصمیم داریم تا شما رو با نحوه اتصال دوربین به Raspberry Pi آشنا کنیم و با استفاده از فرمان های خطی آن را تنظیم کنیم با ما همراه باشید. برای تهیه Raspberry Pi Camera و مشاهده لیست قیمت فروشندگان کلیک کنید.

نحوه اتصال دوربین به Raspberry Pi

بورد دوربین با استفاده از کابل ریبون 15 رشته به رزبری پای متصل می کنیم. تنها دو اتصال باید انجام شود:

  1.  اتصال کابل ریبون به بورد دوربین


  2.  اتصال کابل ریبون به بورد رزبری پای


توجه کنید که کابل باید از طرف صحیح متصل شود در غیر این صورت دوربین کار نخواهد کرد. طرف آبی رنگ کابل باید از روی بورد دوربین دور باشد و در بورد رزبری پای باید به سمت اتصال اترنت باشد.

اتصال دوربین به Raspberry Pi

در رزبری پای، زبانه های دو طرف رابط دوربین را بالا بکشید. با این کار رابط به آسانی حرکت میکند. کابل ریبون را داخل شکاف رابط قرار دهید و مطمئن شوید کاملا در جای خود قرار گرفته است سپس زبانه ها را در جای خود فشار دهید تا محکم شوند.

این کار ها را برای رابط بورد دوربین نیز انجام دهید. اتصال به رابط بورد دوربین ممکن است از اتصال به رابط رزبری پای سخت تر باشد.

تنظیم نرم افزار دوربین

دستورات زیر را برای دانلود و نصب آخرین نسخه کرنل، GPU و برنامه های کاربردی در خط فرمان اجرا کنید. اگر با اجرای دستورات آشنا نیستید پیشنهاد میکنیم دستور های کاربردی لینوکس در سخت افزار Raspberry Pi را مطالعه فرمایید.

sudo apt update
sudo apt full-upgrade

باید در ابزار raspi-config پشتیبانی از دوربین را فعال کنید، در قسمت interfacing options گزینه camera را انتخاب کنید تا دوربین فعال شود و رزبری را راه اندازی مجدد کنید.

برای اطمینان و آزمایش دوربین، دستور زیر را اجرا کنید.

raspistill -v -o test.jpg

با اجرای دستور بالا به مدت 5 ثانیه تصویری از دوربین نمایش داده شده و عکسی گرفته می شود، در حالی که اطلاعات مربوطه نمایش داده می شوند عکس گرفته شده با اسم test.jpg ذخیره می شود.


پیشنهاد میکنم پروژه ساخت دوربین شناسایی حرکت با قبلیت عکس برداری رو از دست ندهید.

ساخت دوربین تشخیص حرکت و عکسبردای با رزبری پای


این مقاله چطور بود ؟
+1
12
+1
25
+1
2
مشاهده بیشتر

محمد حسنی

علاقمند به حوزه IoT و الکترونیک. در حال حاضر به مدت یکسال است که در تیم سخت افزار سازان نام آور به تولید محتوا مشغول هستم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا