آموزش‌های کاربردیاینترنت اشیاء (IOT)بایگانی مطالبپروژه‌های Raspberry Piخانه هوشمند

دوربین امنیتی هوشمند

مقدمه

دوربین های امنیتی همیشه نقش مهمی در محافظت اموال یا مکان های خاص داشته اند. این دستگاه ها مثل یک چشم اضافی بدون هیچ استراحتی به بهترین نحوه ممکن می تونن از خونه، مغازه یا هر مکانی محافظت کنن. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از این دوربین ها خیلی ساده تر شده. حالا شما در هر مکانی که باشید می تونید به تصویر دوربین خودتون دسترسی داشته باشید.

مزیت های بی شماری میشه برای دوربین های امنیتی نوشت ولی اینجا قراره خودمون یک دوربین امنیتی هوشمند IoT بسازیم که قابلیت تشخیص اشیاء رو برای ما فراهم میکنه و میخوایم اونو جوری تنظیم کنیم تا بلافاصله پس از شناسایی شخص یا شیء خاص، تمام اطلاعات رو برای ما ایمیل کنه.

با تیم سخت افزار سازان نام آور همراه باشید تا قدم به قدم این دوربین امنیتی هوشمند را بسازیم.


قراره دقیقا چی بسازیم ؟

با استفاده از بورد رزبری پای زیرو (Raspberry Zero) و اتصال ماژول دوربین رزبری پای، یک دوربین امنیتی هوشمندی خواهیم ساخت که برای شناسایی اشیاء OpenCV رو اجرا می کنه. سپس با استفاده از دستورات اونو جوری تنظیم می کنیم تا دوربین ایمیلی حاوی تصاویر اشیائی که شناسایی کرده رو برای ما ارسال کنه.

آشنایی با میکروکنترلر Raspberry Pi Zero 2W


با عضویت رایگان در سایت می‌تونید ادامه مطلب رو مشاهده کنید.
این مقاله چطور بود ؟
+1
7
+1
23
+1
2
مشاهده بیشتر

محمد حسنی

حدود 3 سالی هست که در تیم سخت افزار سازان نام آور با اشتیاق به تولید محتوا مشغول هستم. علاقه شدیدی نسبت به طراحی، تحولات دنیای فناوری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا