آموزش های کاربردیبایگانی مطالبخانه هوشمند
مقاله جدید

آموزش ساخت آینه هوشمند به زبان ساده

آینه هوشمند چیست و چه مزیت هایی دارد؟

تاکنون شما هم دوست داشتید یک آینه هوشمند در اتاق خود داشته باشید تا در حین انجام کارای روزانه از آب و هوای روز، ترافیک خیابان ها یا مثلا تیتر اخبار مورد علاقه خودتون مطلع شوید؟

نمونه یک آینه هوشمند

آینه های هوشمند را می توان از طریق بلوتوث به گوشی متصل کرد یا حتی با صحبت کنترل کرد. خیلی ایده جذابی بنظر میاد اما قیمت بالای این گجت ها درصد بالایی از افراد رو منصرف می کند. در این پروژه با استفاده از رزبری پای و یک صفحه نمایش 15 اینچی یا هر اندازه که مد نظرتون هست می تونید به راحتی یک آینه هوشمند طراحی کنید و به دلخواه محتوای قابل نمایش درون صفحه را شخصی سازی کنید.


من مراحل را تا حد امکان کامل توضیح میدم تا افرادی که حتی دانشی از کد نویسی یا الکترونیک ندارند هم بتوانند به سادگی این آینه هوشمند رو طراحی کنند، همراه من باشید تا این پروژه رو شروع کنیم…

در ابتدا به مهمترین قسمت این پروژه یعنی راه اندازی نمایشگر می پردازیم، زیرا اگر بتونید این قسمت رو بدون مشکل انجام دهید، نصب نمایشگر در قاب آینه ساده ترین کار است.


شرح کامل پروژه

در این پروژه قصد داریم یک آینه هوشمند را تنها با استفاده از یک صفحه نمایش LCD و یک بورد رزبری پای طراحی کنیم. ابعاد این آینه هوشمند می‌تواند هم‌اندازه با صفحه نمایش یک لپ‌تاپ 15.6 اینچی یا یک تلویزیون 32 اینچی باشد.


با عضویت رایگان در سایت می‌تونید ادامه مطلب رو مشاهده کنید.
این مقاله چطور بود ؟
+1
6
+1
6
+1
1
مشاهده بیشتر

محمد حسنی

علاقمند به حوزه IoT و الکترونیک. در حال حاضر به مدت یکسال است که در تیم سخت افزار سازان نام آور به تولید محتوا مشغول هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا