آموزش های کاربردیبایگانی مطالب

ایجاد نقطه اتصال در Raspberry Pi

مقدمه

در این مقاله میخواهیم نحوه تنظیم و ایجاد نقطه اتصال در Raspberry Pi را با هم مرور کنیم با سخت افزار سازان نام آور همراه باشید .

رزبری پای دارای رابط شبکه اترنت میتواند به عنوان یک نقطه اتصال بی سیم و یا ساخت شبکه ثانوی استفاده شود. شبکه بی سیم حاصل تماما توسط رزبری پای مدیریت می شود.

برای ساخت یک شبکه بی سیم مستقل میتوان از نقطه اتصال مسیریابی شده استفاده کرد. برای اتصال سخت افزار Raspberry Pi به Wi-Fi حتما مقاله نحوه اتصال سخت افزار Raspberry Pi به شبکه بی سیم را مطالعه کنید .

نقطه اتصال بی سیم مسیر یابی شده میتواند به کمک ویژگی های بی سیم انواع رزبری ها و یا دانگل usb مناسبی که حالت نقطه اتصال را پشتیبانی میکند، ساخته شود.


قبل از شروع ایجاد نقطه اتصال در Raspberry Pi موارد زیر را بررسی و آماده کنید:

  • داشتن سطح دسترسی مدیر در رزبری پای ; تنظیمات شبکه در مرحله راه اندازی انجام خواهد شد.(پیشنهاد می شود از کیبورد و مانیتور برای دسترسی فیزیکی به بورد استفاده شود.

  • رزبری پای را به شبکه اترنت متصل کنید و سیستم عامل رزبری پای را راه اندازی کنید.

  • از به روز بودن سیستم عامل رزبری پای مطمعن شوید .

  • تنظیمات ip شبکه اترنتی که رزبری پای به آن متصل است را یادداشت کنید:
  • در این مقاله فرض می کنیم ip شبکه ethernet LAN روی 10.10.0.0/24 تنظیم شده است و رزبری پای ip شبکه 192.168.4.0/24 را به عنوان سرویس گیرنده بی سیم مدیریت میکند.

  • ip دیگری را برای شبکه بی سیم انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر آدرس شبکه 192.168.4.0/24 توسط LAN اشغال شده است. از آدرس192.168.10.0/244 برای شبکه بی سیم استفاده کنید.

  • یک سرویس گیرنده بی سیم (مثل لپتاپ یا تلفن همراه) برای بررسی نقطه اتصال جدید فراهم کنید.

ایجاد نقطه اتصال در Raspberry Pi


با عضویت رایگان در سایت می‌تونید ادامه مطلب رو مشاهده کنید.
این مقاله چطور بود ؟
+1
5
+1
38
+1
2
مشاهده بیشتر

محمد حسنی

علاقمند به حوزه IoT و الکترونیک. در حال حاضر به مدت یکسال است که در تیم سخت افزار سازان نام آور به تولید محتوا مشغول هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا