آموزش‌های کاربردیبایگانی مطالبپروژه‌های Raspberry Pi

شروع کلاسترینگ با بودجه ناچیز !

آموزش شروع کلاسترینگ با صرف بودجه و هزینه کم 

آموزش 0 تا 100 بصورت مرحله به مرحله برای اولین بار

در این پست ابتدا با مفهوم کلاسترینگ (Clustering) یا خوشه سازی آشنا خواهید شد سپس به بررسی ClusterHat و ساخت خوشه با استفاده از Raspberry Pi Zero می پردازیم. همراه ما باشید.

سیستم‌های محاسباتی به منظور دستیابی به توان پردازشی بالاتر میتوانند در یک ترکیب گروهی و توسط قابلیت های شبکه به یکدیگر متصل شوند که به این کار در اصطلاح کلاسترینگ (Clustering) گفته می‌شود.

در سال‌های اخیر با رشد فناوری و معرفی کامپیوتر‌های تک بوردی (SBC) و سیستم‌های نهفته که عموما  توان پردازشی مناسبی را در قبال مصرف انرژی بسیار پایین تر نسبت به PC ها ارائه می‌دهند ، بازار ساخت و تحقیقات راجع به سوپر کامپیوتر‌ها گسترده تر شده و حتی در پروژه‌های سرگرمی (hubby) نیز به آن پرداخته شده است. با بودجه‌ای معادل 100 پوند و با نصب 4 عدد Raspberry Pi Zero بر روی یک ClusterHAT می‌توانید محاسبات خوشه‌ای یا Cluster computing را انجام دهید. برای نصب RPi Zero ها بر روی ClusterHAT نیازی به کابل نیست و فقط کافی است از حالت USB Gadget استفاده کنید.

با عضویت رایگان در سایت می‌تونید ادامه مطلب رو مشاهده کنید.
این مقاله چطور بود ؟
+1
2
+1
17
+1
12
مشاهده بیشتر

محمد حسنی

حدود 3 سالی هست که در تیم سخت افزار سازان نام آور با اشتیاق به تولید محتوا مشغول هستم. علاقه شدیدی نسبت به طراحی، تحولات دنیای فناوری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا دارم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا